Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pomoże Solorzowi kupić Plusa
Dodane przez BoBik dnia 15/08/2011
12 sierpnia 2011 Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podał, że planuje uczestniczyć w finansowaniu przejęcia Polkomtela kwotą 200 mln euro. Inwestycja Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtel w znaczącym stopniu przyspieszy rozwój technologii LTE, a to oznacza szansę na naprawdę szybki i powszechny internet w Polsce.
Rozszerzona zawarto newsa
12 sierpnia 2011 Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podał, że planuje uczestniczyć w finansowaniu przejęcia Polkomtela kwotą 200 mln euro.

Bank wesprze firmę Metelem Holding Company Limited zarejestrowaną na Cyprze, która jest własnością Zygmunta Solorza-Żaka. Cały projekt ma kosztować 18.1 mld zł (4.5 mld euro). Kredytu udzieliły banki Deutsche Bank, Credit Agricole, RBS, Societe Generale i PKO BP.

Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która według umowy, musi zostać pozyskana do końca 2011 roku, w przeciwnym wypadku umowa ulega rozwiązaniu, chyba, że strony postanowią inaczej.

Inwestycja Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtel w znaczącym stopniu przyspieszy rozwój technologii LTE, a to oznacza szansę na naprawdę szybki i powszechny internet w Polsce.

Źródło: EBOiR Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pomoże Solorzowi kupić Plusa